Bursa Ara Dönem İlmihal Kampı

Ara dönem Kültürel Gezi ve Hasbihaller Bursa İlmihal Kampımızda:
Kültürel Gezi kısmında Tarihi Gezi bölümünde; Emir Sultan Camii ve Türbesi, Tesbihçi Hüseyin Efendi Kabri ziyareti, Yeşil Cami ve Türbesi, Panorama 1326, Orhangazi Türbesi ve Üftade Hazretleri Türbe ziyareti yapılmıştır. Ziyaretimiz esnasında öğrencilerimizin daha bilinçli bir gezi yapılabilmesi için, rehber eşliğinde gezimiz ifa edilmiştir.
Doğa Gezisi bölümünde ise Uludağ Milli Parkına öğrencilerimizi götürülüp, piknik yapılarak öğrencilerimize ikramda bulunulmuş. Ve kayak etkinliği yapılmıştır.


Hasbihaller bölümünde ise; Nail Duran Hocamızla Kur’an Ahlakı ve Namaz, Prof. Dr. Hamdi Döndüren Hocamızla İbadetlerimizin hayatımızdaki önemi ve İlmihal ve Doç. Dr. Akif Köten Hocamızla İslam İnancı konulu hasbi hallerimizi gerçekleştirdik. Hocalarımızla yapılan hasbihallerde-konferanslarda soru ve cevaplı bölümlerde olmuştur. Böylelikle sadece sunum tekniğiyle konuların işlenmesi kalmamış, öğrencilerimizin konulara daha hâkim olması temin edilmiştir. İlmihal eğitiminde ise okumalar ve mütalaa yapılmıştır.